Bonding

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Bonding to zabieg estetycznej odbudowy zębów. Jest to zabieg minimalnie inwazyjny co oznacza, że własne tkanki zęba nie są nadmiernie uszkadzane aby uzyskać zadawalający efekt.

Na czym polega bonding?

Szkliwo zębów zostaje pokryte nanokompozytem w kolorze i odcieniu zbliżonym do tkanek zęba. Dzieki czemu nadbudowa nie jest widoczna a wszystkie defekty zostają usunięte.

Co może zostać poprawione?

Korekcie podlegają różne skazy, przebarwienia, ukruszenia, pęknięcia, nierówności, widoczne stare wypełnienia stomatologiczne. Jak rownież można skorygować diastemy oraz nierówne i niekształtne zęby.

Ile trwa bonding?

Zazwyczaj wystarczy jedna wizyta, na której można wykonać całą metamorfozę.

Czy to boli?

Zabieg jest minimalnie inwazyjny, w związku z czym nie wymaga znieczulenia.

Ograniczenia

Gdy toczy się stan zapalny w obrebię zabiegu, pierw należy go usunąć. Próchnicę na danym zębie należy usunąć niezależnie od bondingu.

Przeciwwskazania

Bruksizm (nawykowe zgrzytanie i ścieranie się zębów) lub zbyt zniszczone szkliwo i brak wystarczającej wytrzymałości mechanicznej zęba.

Wady

Możliwość korekty tylko w ograniczonym zakresie, większe zmiany należy przeprowadzać metodami protetycznymi (licówki, korony)

Łatwość przebarwiania, estetyka pogarsza się po okresie około 2 lat.Jednakże łatowść naprawy oraz duża polerowalność umożliwiają szybkę poprawę powstałych defektów.

Słaba wytrzymałość. Nanokompozyt może się kruszyć, jego trwałość szacuje się na około 5 lat, jednak zabieg można powtórzyć w każdej chwili.

O mnie

Specjalista Protetyki z wieloletnim doświadczeniem. Gwarantuję leczenie stomatologiczne na najwyższym poziomie. Specjalizuję się w leczeniu protetycznym i stomatologii estetycznej. Moje motto to uśmiech szyty na miarę!

Zapraszam          

Ważne

17 kwiecień 2021
17 kwiecień 2020